W środę, 20 listopada 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbyło się spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”. Prelegentka - pani Maria Anna Klonowska przybliżyła sylwetkę „Tomasza Klonowskiego fundatora Szkoły Rolniczej w Sokołówku”. Na zakończenie pan Andrzej Piotrowski opowiedział o lotnisku, które podczas II Wojny Światowej było usytuowane na terenach byłej Szkoły Rolniczej w Sokołówku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Czytelnię Regionalną i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Prelekcji towarzyszyła wystawa zdjęć oraz artykułów dotyczących Sokołówka i Tomasza Klonowskiego.
Dnia 28 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”. Naszym gościem był pan Robert Ostaszewski, pochodzący z Ciechanowa autor powieści kryminalnych, dziennikarz, wykładowca w Studium Literacko-Artystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadziła dziennikarka „Tygodnika Ciechanowskiego” – Iza Koba-Mierzejewska. Licznie przybyli goście wysłuchali interesującej rozmowy na temat książek pisarza i jego planów zawodowych, a także mogli zadawać pytania. Spotkanie trwało około 2 godzin i było bardzo sympatyczne.
8 lutego 2017 r. w Czytelni Regionalnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”. Z okazji przypadającej w tym roku 150. rocznicy urodzin Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, postanowiono przybliżyć czytelnikom związki rodziny Mościckich z północnym Mazowszem. Urodzony w Mierzanowie koło Gruduska Ignacy Mościcki był jednym z wielu członków rodziny wywodzących się od Pawła Mościckiego i jego syna Walentego – właściciela Klic w gminie Regimin. Ich potomkowie to właściciele różnych majątków, dzierżawcy, urzędnicy, ale też ksiądz czy powstańcy styczniowi. Swoistą genealogię rodziny z podkreśleniem związków jej członów z licznymi miejscowościami powiatu ciechanowskiego i północnego Mazowsza przedstawił historyk i pasjonat dziejów „małej ojczyzny” – wójt gminy Regimin Lech Zduńczyk.
Licznie zgromadzeni czytelnicy i sympatycy Czytelni Regionalnej mogli zapoznać się ze zbiorami – głównie książkami i fotografiami dotyczącymi tematu prelekcji, zaprezentowanymi na wystawie oraz pokazie multimedialnym.
12 października 2016 r. w Czytelni Regionalnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”
9 marca 2016 r. w Czytelni Regionalnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”. Aldona Łyszkowska z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze przedstawiła sylwetkę Elizy z Branickich Krasińskiej z okazji 140 rocznicy jej śmierci.
3 lutego 2016 r. w Czytelni Regionalnej odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”.
21 października 2015 r. w Czytelni Regionalnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Z bibliotecznej półki”, poświęcone o. Bernardowi KRYSZKIEWICZOWI. Prelekcję wygłosił Piotr KASZUBOWSKI, historyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.
Pierwsze w 2015 r. spotkanie w Czytelni Regionalnej PBP z cyklu „Z Bibliotecznej Półki” poświęcono Januszowi Królikowi. Okazją stało się wydanie z końcem 2014 r. przez Północno-Mazowiecki Oddział Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego książki „Janusz Królik Muzealnik i Regionalista”.
Ostatnie w 2014 r. spotkanie w Czytelni Regionalnej PBP z cyklu „Z Bibliotecznej Półki" było wieczorem poezji Stefana Żagla. Zorganizowano je 10 grudnia z okazji 25-lecia pierwszego wydania tomiku wierszy „Oś asymetrii". Sylwetkę twórczą Poety, Przyjaciela i Darczyńcy zbiorów Biblioteki, zaprezentowała Barbara Bielasta.