Czwartkowy wieczór w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego był wyjątkowy. Tym razem nasi goście uczestniczyli w dwóch wydarzeniach. Pierwsze to wernisaż malarski grupy „Wesołe Pędzelki”, działającej przy Bibliotece. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać pejzaże wykonane przez te wspaniałe malarki-amatorki.
Dalsza część wieczoru to „Biblioteczne zaduszki”, czyli wspomnienia o ludziach bliskich bibliotece. Wspominaliśmy nie tylko naszych pracowników, ale również osoby, które z nami współpracowały i były naszymi przyjaciółmi. Poza wspomnieniami była oczywiście poezja i piosenka. Wieczór był pełen wzruszeń i łez kręcących się w oku. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i współtworzenie tego wieczoru swoimi wspomnieniami o osobach, których pamięć chcieliśmy uhonorować. Szczególne podziękowania dla członków rodzin, które przyjęły nasze zaproszenie. Jonasz Kofta napisał: Pamiętajmy o ogrodach…, parafrazując słowa poety można powiedzieć: Pamiętajmy o osobach…, wszak pamięć o tym co było zapewnia ciągłość naszego istnienia.
Zapraszamy na nasze kolejne spotkania.
Piątkowe spotkanie w naszej Bibliotece pełne było romantyzmu (nasz patron, Zygmunt Krasiński, pewnie nad nim czuwał). W ramach cyklu „Strofy Regionalne” gościliśmy poetkę, pochodzącą z Ciechanowa, Elżbietę Karolewską, która zaprezentowała nam swój ostatni tomik wierszy zatytułowany „Słowo na liściach kasztanowca”. Posłuchaliśmy pięknych wierszy (z nutą romantyzmu) o miłości, przyjaźni, smutkach i radościach codziennego życia. Poetka w rozmowie z prowadzącą Grażyną Czaplicką opowiedziała co nie co o swoim pisaniu a także o związkach z Opinogórą. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Melodia” w składzie: Mieczysław Leszczyński. Stanisław Leszczyński, Wojciech Kowalski, Władysław Wiśniewski, Ryszard Wierzbowski, Waldemar Modzelewski i Wojciech Komorowski.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania
Tegoroczna, 13 już edycja Narodowego Czytania, była wyjątkową okazją
do wspólnej lektury„Kordiana” jednego z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu. Dramat Juliusza Słowackiego jest nie tylko opowieścią o walce Polaków z caratem, ale także uniwersalnym, nadal aktualnym przesłaniem. Czytanie „Kordiana” to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o znaczeniu odwagi i determinacji Polaków w dążeniu do wolności i niepodległości. Narodowe Czytanie po raz kolejny świętowaliśmy z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. W role dramatycznych postaci wcielili się:Aleksandra Barańska, Barbara Tokarska, Alicja Smolińska, Katarzyna Żebrowska, Małgorzata Milewska, Anna Barszcz, Bartosz Krupiński, Szymon Przyborowski, Marcin Jaskulski, Jarosław Wałaszyk, Zdzisław Zembrzycki oraz Krzysztof Szyperski.Imprezę uświetniła młoda, utalentowana artystka Marta Skibińska grając pięknie na skrzypcach.Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tym wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji - Pani Anny Smolińskiej i Pani Małgorzaty Milewskiej, oraz do wszystkich pracowników PCKiSz za owocną współpracę.